Główne kierunki jakie sobie wyznaczyliśmy to działalność społeczna, kulturalna, towarzyska oraz dobroczynna i charytatywna.
Podstawowym jednak naszym zadaniem jest wzajemne wspieranie się ludzi wywodzących się z parafii Lisiogórskiej a przebywających z dala od rodzinnego miejsca – na emigracji w USA. Przebywanie tek daleko od własnego kraju, rodziny, znajomych powoduje pewna lukę w naszym życiu którą jako klub pragniemy przynajmniej w części wypełnić we własnym zakresie. Organizujemy więc sobie życie towarzyskie i kulturalne oraz staramy się przechowywać i pielęgnować piękne polskie tradycje oraz lokalny patriotyzm.
Kolejnym celem naszej działalności są akcje dobroczynno-charytatywne wspierające różnego typu przedsięwzięcia, instytucje publiczne oraz osoby prywatne z terenu naszej parafii które w jakiś szczególny sposób wymagają takiej pomocy. Nasze wsparcie oparte jest głównie na funduszach osób prywatnych oraz skromnych środkach wypracowanych przez klub podczas organizowanych imprez (głównie zabaw tanecznych), wobec czego nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań wszystkich którzy takiej pomocy oczekują. Zapraszamy więc do udziału w naszych akcjach wszystkie osoby którym poprzez jakiekolwiek związki z naszą miejscowością, ”leży na sercu” jej dobro oraz dobro jej mieszkańców.
Dla wszystkich osób które chciałyby wspomóc nas finansowo udostępniamy nasze konto i liczymy na hojne wsparcie naszych inicjatyw.

LaSalle Bank, Chicago IL, Klub Parafii Lisia Góra Inc. 010819414-8